IRD Lety


Realizace: 2011

Tento rodinný dům je osazen do svahu se sklonem 33° orientovaného jižně s mírným natočením na západ. Jediný přístup na pozemek je nejvyšší části. Možná zastavěná plocha je dána dodržením předepsaných odstupů od hranic sousedních parcel a ochranným pásmem vrchního el. vedení.

Rodinný dům je řešen ve třech obytných podlažích zapuštěných do svahu s tím, že na střeše 3. NP. je řešeno parkování pro 2 osobní automobily.
Všechna tři podlaží propojuje schodiště situované v severovýchodní části domu. Vstup do domu je situován ve 2. NP. V tomto podlaží mimo vstupu, zádveří a chodby je na severní straně rodinný dům plně zapuštěn do svahu. Na jižní stranu je orientován obývací pokoj s velkým prosklením umožňujícím výhled do údolí Berounky. Kuchyně tvoří s obývacím pokojem jeden prostor přímo propojený s obytnou terasou.

Ve 3. NP jsou v jižní osluněné části domu dvě samostatné ložnice umožňující umístění dvojlůžka a šatních skříní, v severní části zapuštěné do svahu je opět mimo schodiště propojující jednotlivá podlaží také koupelna a technická místnost. 3. NP je oproti 2. NP částečně vykonzolováno tak, že vytváří krytí části obytné terasy 2.NP. 1. NP je uvažováno jako letní pobytová místnost s příslušným hygienickým zázemím a propojením se zahradou využitelnou částí parcely umožňující pobytové využití, mimo toto zařízení je zde umístěn hospodářský sklep.

IRD Lety
IRD Lety
IRD Lety

Autorská práva: Ing. arch. Lubomír Křivka. Bez souhlasu autora je výroba kopií, šíření a jakékoliv používání výše prezentovaných architektonických návrhů zakázané a trestně postižitelné.